Školský rok 2015/2016

Záchranná služba Falck

Kto by sa už netešil na prázdniny, ktoré sú už za dverami ? Asi všetci, ktorí chodia do ZŠ ale aj do MŠ. Aj naši predškoláci majú už svoje plány na prázdniny. Ale ešte predtým dňa 29.6.2016 opäť navštívili Falck záchranná a.s.,stanicu RLP vo Vrútkach. Pani Bc. Dáša Chlapíková im porozprávala, ako sa poskytne prvá pomoc pri zlomeninách rúk, nôh, chrbtice a poraneniach rôznych častí ľudského tela. Formou zážitkového učenia sa deti zahrali na pacientov a záchranári im obväzovali ruky, nohy, hlavu...

Deti odchádzali z akcie s novými vedomosťami a zážitkami.

Za MŠ: Iveta Ločajová, triedna uč.

Do galérie Falck boli pridané fotografie. 

Rio 2016- Jarný beh detí

Na futbalovom štadióne Attack Vrútky sa dňa 10.06.2016 uskutočnili bežecké preteky pre žiakov MŠ a ZŠ.

Usporiadateľom Jarného behu detí bolo Mesto Vrútky, Olympijský klub Turiec, CVČ Domino, Komisia školstva, mládeže a športu pri MsZ Vrútky.

Z našej MŠ sa pretekov zúčastnili deti predškolského veku, v jednotlivých kategóriách chlapci a dievčatá. V behu na 100 m sa Michaela Kötelešová z triedy " A " umiestnila na 3. mieste.

Za MŠ : Iveta Ločajová, triedna uč.

Do galérie Rio 2016 - Jarný beh detí boli pridané fotografie.

Výlet Habakuky 2016

Dňa 8. 6. 2016 predškoláci zo Spojenej školy, Ulica M. R. Štefánika Vrútky - Organizačná zložka materská škola, navštívili Dobšinského rozprávkový svet HABAKUKY na Donovaloch. V tejto rozprávkovej dedinke nás "vtiahlo" do originálnej atmosféry slovenských rozprávok: O troch stromoch, Janko Hraško, Stratený chlapec. Hrdinovia týchto ľudových príbehov sa postarali o autentický zážitok nielen pre deti, v dedinke ako vystrihnutej z obalu detských knižiek a predstáv. Fantázia a hravosť tam číhala na každom rohu: originálna rozprávková atmosféra či interaktívne divadelné predstavenie - o program bolo postarané. V reštaurácii U Paroma si deti pochutili na výbornom obede, v Kúrniku - šopa si za habakukové peniažky nakúpil rôzne pamiatky.

V okolí bola krásna príroda s rozľahlými lúkami a pestrofarebnými kvetmi. Aj počasie nám prialo.

Ale všetko má svoj koniec. Areál Habakuky sme opúšťali spokojní a plní zážitkov.

Janka Kapustová, učiteľka MŠ

Do galérie Výlet Habakuky 2016 boli pridané fotografie.

MDD 2016

Oslava MDD na kúpalisku v našom meste sa pomaly stáva tradíciou.

Stretli sa tam deti z vrútockých škôlok a škôl dňa 3.6. 2016. " Dve zázračné slová viem" - taký bol názov krátkeho divadielka, ktoré si deti pozreli ako prvé. Halapartníci - rytieri s ukážkou bojových techník minulosti sa páčili najmä chlapcom. Výstrel z dela niekoľkých malých škôlkárov dokonca rozplakal. Na stanovišti Červeného kríža si deti zopakovali prvú pomoc pri ohrození života /s využitím predvádzacej figuríny/. Nasledovala súťaž v hode loptičky na cieľ a kolobežkovanie po určenej dráhe s dodržiavaním stanovených pravidiel. Po celý čas hrala príjemná hudba a deti si nôtili známe piesne. Za účasť v súťažiach boli deti odmenené sladkou odmenou.

Pred koncom oslavy bolo predvádzanie činnosti kynológov so svojimi štvornohými zverencami. Deti doslova zatajili dych, keď sa policajný pes zahryzol do rukáva figuranta.

Spokojné, veselé, šťastné, troška unavené a plné nových zážitkov sa deti vrátili do MŠ.

Ďakujeme pánom poslancom, aj pracovníkom Mestského úradu Vrútky. Veríme, že sa o rok opäť na kúpalisku stretneme!

Za materskú školu - Janka Kapustová, učiteľka.

Týždeň detských radostí

Týždeň detských radostí v materskej škole pri Spojenej škole na Ulici M.R.Štefánika začal v pondelok 30.5.2016 jarným športovým dňom. Pre nepriaznivé počasie sa konal v telocvični, ktorú nám ochotne poskytla pani riaditeľka PaedDr. Erika Repková. Malí športovci plnili viaceré disciplíny, za ktoré im na záver pani učiteľky rozdali sladkú odmenu a medaily.

V utorok bola pre deti pripravená na školskom dvore diskotéka a zdravá hostinka z ovocia, zeleniny a cereálií. Deti z triedy B. a C. vytvorili s p. učiteľkami rôzne postavičky zvierat z obalov od mlieka.

V stredu sa všetky deti spoločne s pani učiteľkami vybrali na vychádzku s cieľom pozorovať krásu našej prírody. Po návrate ich už na školskom dvore čakal výborný guláš, ktorý navarili naše tety kuchárky.

Vo štvrtok prišli deti rozveseliť herci z bábkového divadla z Popradu. Po predstavení deti kreslili farebnými kriedami na chodníky školského dvora.

V piatok si deti spoločne s pani učiteľkami tried B.,C., a D., precvičili únik z budovy MŠ v prípade nebezpečenstva. Na školskom dvore si pozreli ukážku práce hasičov, sadli si do hasičského auta a oboznámili sa s ich vybavením. Trieda A. a časť triedy D. sa zúčastnila MDD organizovaného mestom Vrútky na letnom kúpalisku. Pre deti bolo pripravené divadlo, ukážka stredovekého súboja rytierov, súťaže a ukážka práce policajných psovodov.


Za MŠ: Mgr. Oľga Šimkovičová

Do galérie Týždeň detských radostí boli pridané fotografie. 

Atletický trojboj predškolákov

Naši šikovní predškoláci sa zúčastnili 21. ročníka Atletického trojboja v telocvični ZŠ v Turanoch, kde si v jednotlivých súťažných disciplínach zmerali sily s deťmi okolitých materských škôl. Našu MŠ reprezentovalo šesťčlenné družstvo v podaní týchto detí: Lukáško Perička, Ivko Badáň, Lukáško Belica, Aďka Facunová, Alžbetka Nemčeková a Michalka Kotelešová.

Deti boli za svoju šikovnosť odmenené diplomom a sladkou odmenou.

Za kolektív MŠ zapísala Miroslava Kišová.

Do galérie Atletický trojboj predškolákov boli pridané fotografie.

Návšteva astronomickej pozorovateľne v Martine

Dňa 4. mája deti predškolského veku z triedy A a D zažili zaujímavé a pútavé rozprávanie o našej slnečnej sústave, o planétach a našej Zemi v Astronomickej pozorovateľni M. R. Štefánika pri Gymnáziu V. P. Tótha v Martine. 

 Lívia Čechová

Do galérie Návšteva hvezdárne boli pridané fotografie.

Predškolské deti v ZUŠ F. Kafendu

V dňoch 2. a 3. mája sa deti predškolského veku z triedy A a D zúčastnili na aktivitách pripravených pre budúcich žiakov ZUŠ. V prvý deň - 2. mája navštívili triedy výtvarného odboru, kde si mohli vyskúšať prácu s hlinou a mali možnosť pracovať s rôznymi výtvarnými technikami.V druhý deň - 3. mája sa deti zúčastnili výchovného koncertu, kde mali možnosť s Nevedkom spoznávať rôzne hudobné nástroje. Deťom sa predstavili žiaci ZUŠ v hre na hudobných nástrojoch a z hudobno-dramatickéhoV mesiaci máj čakajú našich budúcich prvákov aj zápisy do umeleckých škôl, veríme, že mnohé si vyberú z ponúknutých odborov práve v ZUŠ. 

 Lívia Čechová

Do galérie Predškolské deti v ZUŠ boli pridané fotografie.

Divadelné predstavenie -Hoky a Poky na návšteve

V "Týždni detských radostí" k nám zavítali herci z Popradu , Hoky a Poky ,ktorí prišli dňa 02. 06. 16 spríjemniť dopoludnie a potešiť všetky deti krásnym bábkovým predstavením v našej materskej škole. Hugo, Linda a tajomný Hippopotamus bol príbeh o exotických zvieratkách , hrochovi Hugovi , levici Linde , cestovateľoch po Zoopotámii , ktorí hľadali po svete nepoznaného a záhadného Hippopotamusa . Po dlhom hľadaní a putovaní , plnom zábavy a objavov zistili , že každé zvieratko má okrem slovenského názvu aj názov latinský .

Ďakujeme za veselé a poučné predstavenie.

Zapísala : Andrea Vojčická

Do galérie Hoky a Poky na návšteve boli pridané fotografie.

Dopraváčik

V dňoch 03.05.2016 a 19.05.2016 sa deti predškolského veku z tried " A a D " zúčastnili besedy pod názvom " Dopraváčik " .Beseda bola spojená aj s praktickou ukážkou, ktorá bola zameraná na dopravnú výchovu. V spolupráci s Mestskou políciou Vrútky si deti v herni a areáli Spojenej školy na Ul. M.R.Štefánika 1, Vrútky mali možnosť vyskúšať rôzne dopravné situácie na bicykloch, alebo ako aj chodci.

Za MŠ : Iveta Ločajová triedna uč.

Do galérie Dopraváčik boli pridané fotografie.

Deň matiek - besiedka v našej materskej škole

Každý rok sa druhá májová nedeľa nesie v znamen osláv všetkých mamičiek. Je to oslava materstva, obetavosti a lásky matiek voči svojim deťom. Aj deti z materskej školy pri Spojenej škole M. R. Štefánika vo Vrútkach 12.5.2016 pripravili pre svoje mamičky krásne popoludnie. Vo svojich triedach vystúpili na besiedke s pesničkami, básničkami a tančekmi. Na záver všetky deti obdarovali svoju mamičku malým darčekom a občerstvili sa koláčikmi a džúsom. 

 Za MŠ: Mgr. Oľga Šimkovičová

Do galérie Deň matiek - besiedka v našej materskej škole boli pridané fotografie.

Návšteva Mestskej polície Vrútky

Dňa 26.4.2016 predškoláci navštívili Mestskú políciu vo Vrútkach. S veľkým záujmom si pozreli kamerový systém nášho mesta. Hravou a zábavnou formou si sami vyskúšali ako pracuje kamera nad vchodom do budovy, zoznámili sa s výzbrojou a výstrojom policajtov. S prísľubom namaľovania svojich zážitkov z akcie sa deti rozlúčili s príslušníkmi polície a popri rieke Turiec sa vrátili do MŠ. 

 Za MŠ: Janka Kapustová

Do galérie Návšteva Mestskej polície Vrútky boli pridané fotografie.

Malý ochránca prírody

Dňa 20. 05. 2016 sme v našej Materskej škole Štvorlístok oslávili Deň Zeme prostredníctvom aktivít zameraných na environmentálnu výchovu. V areáli školského dvora pani učiteľky pripravili súťažné stanovištia, kde si deti mali možnosť overiť svoje poznatky a vedomosti o prírode a jej ochrane získané v MŠ. Spoločná akcia sa začala príhovorom a piesňou od Fíha Tralala - Semienka. Deti si ju spoločne zaspievali a zatancovali. Následne sa pustili do plnenia úloh : 

1. stanovište • Prírodu poznávame a chránime /náučný kvíz/ 

2. stanovište • O prírodu sa staráme /separovanie odpadu/ 

3. stanovište • V prírode športujeme / prekonávali prekážky v prírode/ 

4. stanovište • Tvoríme s prírodnín / Land art- mozaika/ Na záver všetky deti dostali preukaz Malého ochrancu prírody.

Do galérie Malý ochranca prírody boli pridané fotografie.

Plavecký výcvik

V týždni od 18.4. - do 22.4.2016 sa naši predškoláci každý deň tešili na cestovanie do Dolného Kubína, kde ich v Aqua Relaxe čakali veľmi milí inštruktori plávania. V bazénoch sa postupne hravou formou oboznamovali s vodou, hrali sa na rybičky, vodné víly...Deti si počas celého týždňa formou zážitkového učenia osvojili základy plávania. 

 Za MŠ : Iveta Ločajová triedna uč.

Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie.

Návšteva Turčianskej knižnice v Martine

Každá knižnica v sebe skrýva tajomstvá, záhady, čary, kúzla, ale aj vedomosti, objavy, nápady a veľa, veľa zábavy. Čo skrýva Turčianska knižnica v Martine na druhom poschodí naše deti odhalili 14. apríla 2016. Nebolo to jednoduché, pretože museli cestovať autobusom a kúsok cesty prejsť peši. Z detí sa stali pátrači, potom tanečníci, kuchári a pekári a nakoniec maliari a pozorní čitatelia. To všetko zvládli za pomoci Psíčka a Mačičky, ježibaby a paní knihovníčok. Po príjemnom a veselom putovaní knižnicou za pomoci postavičiek z rozprávok, ich opäť čakala prechádzka mestom Martin a cesta autobusom späť do materskej školy.
Mgr. Lívia Čechová

Do galérie Návšteva Turčianskej knižnice v Martine boli pridané fotografie.

Návšteva detí v 1. ročníku ZŠ

Ako to v skutočnej škole vyzerá? Čo sa v škole na hodinách robí? Z počutia starších kamarátov a súrodencov naši predškoláci vedia veľa, ale skutočnú ŠKOLU a VYUČOVANIE si mohli vyskúšať dňa 23. marca, keď si sadli prvýkrát do lavíc k prvákom v ZŠ Spojenej školy na Ul. M. R. Štefánika. Bola to zaujímavá hodina nielen pre škôlkarov, ale aj žiakov prvého ročníka. Mnohí z nich navštevovali našu materskú školu, a tak škôlkari videli, čo sa ich kamaráti za necelý školský rok naučili. Ale nedali sa zahanbiť ani budúci prváci. Na otázky pani učiteľky vedeli pohotovo odpovedať a trochu si aj zacvičili. Už za krátky čas si budú môcť vyskúšať školské lavice na zápisoch v ZŠ. Prajeme im veľa úspechov. 

Mgr. Lívia Čechová 

Tajomstvo lesa

Naši predškoláci na besede s pani Ing. Gabrielou Kalašovou, z NP Veľká Fatra dňa 31.3.2016 objavovali tajomstvo lesa. Z "čarovného vrecúška" si vyberali sušené huby a ovoniavali aj vetvičky ihličnatých stromov. Iné poklady lesa, ako kôru zo stromov, samorasty, parôžky z malého srnčeka, ulitu zo slimáka, šušky... správne určovali a v krátkosti opisovali svoj poklad, ktorý si vybrali. Dozvedeli sa, aký význam má les pre človeka, pre ktoré zvieratká žijúce v lese je ich domovom a aké bohatstvo nám dáva. Na záver besedy sa deti zahrali aktivitu " Strom je veľký dom ".

Deti mali opäť možnosť dozvedieť sa veľa zaujímavých vecí zo života zvierat žijúcich v lese a taktiež, aký význam má les pre všetkých ľudí.

Za MŠ : Iveta Ločajová triedna uč.

Do galérie Tajomstvo lesa boli pridané fotografie. 

Návšteva knižnice Štoplík

Budúci prváci našej materskej školy dňa 17.marca navštívili v Spojenej škole školskú knižnicu Štoplík. Aj keď čítať ešte nevedia, pani učiteľka Mgr. R. Hnilicová mala pre nich pripravené zaujímavé zábavno-súťažné hry a hádanky, kde si deti preverili ako poznajú rozprávky a ich hrdinov, vypočuli si známe rozprávkové piesne a motívy skladieb. Deti si prezreli priestory knižnice, prelistovali detské knižky a do materskej školy odhádzali s presvedčením, že sa už tešia kedy spoznajú všetky písmenká a budú si môcť z kníh čítať samé.

Mgr. Lívia Čechová

Do galérie Návšteva knižnice Štoplík boli pridané fotografie. 

Divadelné predstavenie v materskej škole

Herci z divadla Príbeh zo Žiliny navštívili dňa 22.3.2016 našu materskú školu s divadelným predstavením "Ako dedko s babkou spolu nažívali".

Deti zaujali veselé postavy dedka a babky. Spolu s hercami si zopakovali ako sa pestuje zelenina a ovocie. Ďalej ako sa treba postarať o domáce zvieratká, aký máme z nich úžitok. Dedko predviedol ako sa opravuje plot a babka ukázala deťom ako sa pletie sveter. Herci počas predstavenia aktívne zapájali do deja aj deti.

Celé predstavenie oživili veselými pesničkami. Všetkým sa predstavenie páčilo. Deti hercov na záver odmenili potleskom.

Zapísala: Mgr. Oľga Šimkovičová

Do galérie Divadelné predstavenie v materskej škole boli pridané fotografie. 

Rozprávkové veľkonočné vajíčko

Dňa 16.3.2016 sa v našej materskej škole uskutočnilo vyhodnotenie medzitriednej súťaže ,,Rozprávkové veľkonočné vajíčko´´, do ktorej sa zapojili všetky triedy, deti spolu s pani učiteľkami, aj niektorými šikovnými rodičmi. Počas celého mesiaca marec sa spoločnými silami a tvorivými nápadmi pokúšali vymyslieť a vytvoriť tie najkrajšie a najrozmanitejšie výtvarné práce, individuálne aj kolektívne. Všetky deti boli odmenené sladkou dobrotou a spoločne vytvorili veľkonočnú výzdobu v priestoroch našej materskej školy.

Zapísala: Andrea Vojčická, tr.uč. triedy C

Do galérie Rozprávkové veľkonočné vajíčko boli pridané fotografie. 

Karneval v našej škôlke

Jednou z najobľúbenejších akcií je pre naše deti a rodičov karneval, ktorý mávame tradične vo fašiangovom čase. Tento rok sme si naň museli pre chorobnosť detí chvíľu počkať. Konal sa dňa 09. 03. 2016 v telocvični našej Spojenej školy.

Toto popoludnie sa telocvičňa premenila na rozprávkovú krajinu, v ktorej sa stretli takmer všetky rozprávkové bytosti - princezničky, čarodejníci, piráti, kovboji, klauni, ale i zvieratká- lienka, zajačik, tiger. Dokonca aj niektorí odvážni rodičia prišli v maskách, za čo boli odmenení . Každá trieda pod vedením svojich pani učiteliek sa predviedla zaujímavým program pre rodičov- moderným disko tancom a prezentáciou masiek.

Spoločne sme tak prežili krásne a veselé popoludnie plné tanca, zábavy a radosti. Pochutnali sme si na výborných šiškách od našich pani kuchárok, aj na koláčikoch od aktívnych mamičiek.

Do galérie Karneval v našej škôlke boli pridané fotografie. 

Lyžiarsky kurz

Predškoláci zo Spojenej školy vo Vrútkach sa zúčastnili lyžiarskeho kurzu vo Valčianskej doline.

Od 25.1.2016 každé ráno cestovali deti objednaným autobusom spred budovy MŠ. Výcvik trval päť pracovných dní. Financovaný bol zo štátnych finančných prostriedkov pre predškolákov, dopravu hradili zákonní zástupcovia. Usmiati a milí inštruktori z Yetilandu: ski & snowboard academy, čakali našich predškolákov a potom sa im intenzívne venovali: obuť, ustrojiť prilby, rukavice a išlo sa na kopec. Každý deň začínal rozcvičkou a rozohriatím. Všetko prebiehalo najmä formou hry. Podľa zručností boli rozdelení do viacerých skupín. Prvé hodiny na lyžiach a na lyžiarskom vleku boli najťažšie. Ale každý, aj malý úspech, či pochvala dodávali veľa pozitívnej energie a chuti lyžovať ďalej. Na osvieženie bol k dispozícii čaj a sladká maškrta.

Lyžiarsky kurz končil pretekom a návštevou rodičov, ktorí boli pyšní na svoje deti. Za odmenu každý účastník dostal diplom a sladkú odmenu.

Janka Kapustová

Do galérie Lyžiarský kurz 2016 boli pridané fotografie.

Návšteva Mestskej knižnice Hany Zelinovej - predškoláci.

Dňa 21. 1. 2016 naši predškoláci navštívili Knižnicu Hany Zelinovej.

Pani Lahutová deti poinformovala o knihách. Ako vznikajú, kde sa tlačia, kde predávajú, kde požičiavajú. Rozprávala zaujímavo, pútavo. Použila názorné ukážky kníh rôznych veľkostí. Pri činnostiach s knihou, na základe predchádzajúcich edukačných aktivít v materskej škole a zážitkového učenia, deti rozumeli a aktívne používali výrazy: autor, kniha, strana, spisovateľ, ilustrácia, ilustrátor. Zopakovali a utvrdili si ako sa správne držia, listujú a prezerajú knihy. Predškoláci identifikovali slová v knihách v správnej smerovej orientácii zľava- doprava a riadky zhora nadol. Skúsenosti majú aj s " Knižnou búdkou", ktorá je umiestnená pred mestskou knižnicou.

V závere exkurzie sa deti prešli po priestoroch knižnice, ktorú mnohé navštevujú aj s rodičmi, či so staršími súrodencami. Veľmi sa im tam páčilo.

Janka Kapustová, uč. MŠ

Do galérie Návšteva Mestskej knižnice Hany Zelinovej - predškoláci boli pridané fotografie.

Kúzelník v materkej škole

 Dňa 15. 12. 2015 prišiel do našej MŠ ujo kúzelník Pokuston, v sprievode svojej pomocníčky Katky.

Deťom predviedli rôzne kúzelnícke triky a kúzla, dokonca aj deti zapájali do kúzelníckych aktivít.

Pomocou čarovných slovíčok: "Abraka - dabra" deti samé čarovali a prežívali radosť a momenty prekvapenia. Naši nadšení detskí diváci odmeňovali potleskom a veselým smiechom kúzelnícku šou.

Za kolektív MŠ zapísala Miroslava Kišová

Do galérie Kúzelník v materkej škole boli pridané fotografie.

Vianočná besiedka

Tak ako každý rok, v tomto adventnom čase, kedy sa pomaly blížia najkrajšie sviatky roka, si deti z MŠ spolu s p. učiteľkami pripravili pre svojich blízkych vianočnú besiedku. Na chvíľu akoby zastavil sa všetok čas, čas kolied, básni, piesni utíšil predvianočný zhon a všetci diváci potešili svoje srdiečka vystúpením našich najmenších detí.

Andrea Vojčická

Do galérie Vianočná besiedka boli pridané fotografie. 

Do galérie Mikuláš v našej škôlke boli pridané fotografie. 

Vianočný stromček

Deti z materskej školy pri Spojenej škole M. R. Štefánika vo Vrútkach si v predvianočnom čase v jednotlivých triedach spolu s pani učiteľkami pripomenuli rôzne vianočné zvyky a tradície, ktoré každoročne robievali ich starí rodičia. Dozvedeli sa aké ozdoby využívali pri zdobení vianočného stromčeka, čo dávali na sviatočný stôl a aké varili jedlá. Počas vychádzok pri pobyte vonku deti pozorovali vianočnú výzdobu vo výkladoch obchodov, v oknách bytov a výzdobu mesta. Nakoniec sa odfotili pri vianočnom stromčeku vo Vrútkach.

Za MŠ Mgr. Oľga Šimkovičová

Do galérie Vianočný stromček boli pridané fotografie.

Vianočný koncert v ZUŠ

Na pozvanie ZUŠ F. Kafendu sa deti našej materskej školy z triedy A a D zúčastnili 8.12.2015 vianočného koncertu žiakov umeleckej školy. Usmiate a veselé tváričky detí svedčili o tom, že pripravený program sa im veľmi páčil, čo potvrdili aj svojím potleskom. Dojmy z koncertu medzi deťmi rezonovali ešte aj po návrate do materskej školy. Medzi účinkujúcimi si našli aj kamarátov, ktorí v nedávnej minulosti navštevovali našu materskú školu.

Pri odchode si deti prezreli výstavu prác žiakov školy a vianočne vyzdobený interiér.

Všetkým účinkujúcim prajeme, aby sa im darilo a možno sa stretneme o rok na vianočnom koncerte aj s našimi predškolákmi - budúcimi prvákmi, už ako žiakmi ZUŠ.

Mgr. Lívia Čechová, uč. MŠ

Do galérie Vianočný koncert v ZUŠ boli pridané fotografie.

Deň materských škôl na Slovensku

Slávnostné otvorenie detskej opatrovne v Banskej Bystrici ako prvej na Slovensku, bolo 4 novembra 1829. Práve v tento deň sa na Slovensku oslavuje 4. november ako Deň materských škôl.

Aj naši predškoláci sa pri tejto príležitosti dňa 4. 11. 2015 v kultúrnej sále Kriváň, predstavili pekným kultúrnym programom. Spievali, recitovali, tancovali a prítomným hosťom a rodičom ukázali, čo všetko sa dokážu naučiť v MŠ.

Za MŠ Iveta Ločajová

Do galérie Deň MŠ boli pridané fotografie.


Ako sa zvieratká pripravujú na zimu

Pani Ing. Gabriela Kalašová z NP Malá Fatra dňa 20.11.2015 prišla do MŠ našim predškolákom porozprávať o zvieratkách. Na začiatku besedy vysvetlila deťom čo je to Národný park a ako sa tam majú správať ľudia. Prostredníctvom interaktívnej tabule mali deti možnosť vidieť zaujímavú prezentáciu o zvieratkách, ktoré žijú v lese a pripravujú sa na zimu. Videli aj odtlačky zvieracích stôp, ktoré potom prikladali k zvieratkám zobrazených na obrázkoch. Odmenou pre deti bola spoločná fotografia a pracovný list, na ktorom mali nájsť správnu cestičku zvieratiek podľa stopy.

Za MŠ : triedna učiteľka Iveta Ločajová

Do galérie Ako sa zvieratká pripravujú na zimu boli pridané fotografie.

Herci v MŠ

Dňa 19.11.2015 sa naša MŠ na chvíľu premenila na divadlo. Rozprávku "TIK - TAK", ktorú deťom zahrali dvaja herci z divadla "Na traky " sa točila okolo času. Rozprávkou vysvetlili deťom čo je to čas, že Zem je takmer guľaté teleso, otáča sa okolo vlastnej osi a obieha okolo Slnka, ktoré vychádza a zapadá.... ako sa striedajú dni v týždni, koľko mesiacov má rok a prečo sa striedajú ročné obdobia.

Zábavnou formou vysvetlili deťom ako sa meria čas - hodinami, ktoré môžu byť slnečné, presýpacie, náramkové, nástenné. Do rozprávky zapojili aj 3 deti, ktoré mali možnosť na malú chvíľu premeniť sa na hercov.

Za MŠ : triedna učiteľka Iveta Ločajová

Do galérie Herci v MŠ boli pridané fotografie.


Veselé šantenie so šarkanmi

Jeseň a s ňou krásne farby prírody prilákali rodičov a deti materskej školy pri Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach dňa 5.11.2015 v popoludňajších hodinách na šarkaniádu. Aj napriek tomu, že vietor fúkal len slabo, deti spoločne s rodičmi a farebnými šarkanmi prežili veselé popoludnie na školskom dvore, ktoré zorganizovali pani učiteľky. Slnečné počasie znásobilo príjemne strávený voľný čas. Deťom dobre padlo aj občerstvenie teplým čajom a sladkým pečivom. Radosť a nadšenie všetkých zúčastnených sa niesla v príjemnej atmosfére, kde sa spolu so svojimi ratolesťami zabavili nielen rodičia, ale aj starí rodičia. Šarkaniáda je ďalšou vydarenou aktivitou našej materskej školy. Odmenou za účasť bola sladkosť a medaila na pamiatku.

Za MŠ: Mgr. Oľga Šimkovičová

Do galérie Veselé šantenie so šarkanmi boli pridané fotografie. 

Jesenné tvorivé dielne

Jeseň je jedným z najkrajších ročných období, plná farieb a jesenných plodov. Tieto sú dobre využiteľné pri tvorení rôznych ikebán, kytíc z lístia, svetlonosov z tekvičiek, panáčikov.....

Rodičia našich detí prejavili aj tento rok záujem o jesenné tvorenie v našej MŠ, čo potvrdili svojou hojnou účasťou a tvorivosťou . So svojimi ratolesťami vytvorili krásne jesenné dekorácie, strašidielka z tekvičiek, lampášiky, jesenné obrázky.... Tieto výtvory zdobia interiér našej MŠ v jesenných dňoch.

Ďakujeme rodičom našich detí za to, že si ukradli kúsok zo svojho vzácneho času a prišli medzi nás.

Spoločne sme tak strávili príjemné popoludnie v našej materskej škole.

Za kolektív MŠ zapísala M. Kišová